ZODM 2012

3.2. 20:00

Již z tepla domova se ohlížím za VZ a štafetou, kterou jeli jen kluci, protože PK neměl potřebný počet děvčat a mix mezi kraji nebyl povolen. Do VZ jel Vojta obhajovat bronzovou medaili. Bohužel téměř všem z našeho družstva se obrátily střelecké výsledky a Vojta  musel  dohánět přirážku 1,5minuty. Ta ho odsunula až na 7. místo. V mladších žácích si naopak polepšil Ondra Hasman, který chyboval jen  jednou a doběhl na 14. místě. Saša si vybrala trestné za oba dny, i přes 5 netrefených se ale polepšila o jedno místo proti RZ. Markéta obsadila 14. místo s jednou trestnou a největší střelecké zlepšení zanamenal Mates, který měl přirážku jen půl minuty za jeden netrefeý terč. Ondra Novotrný standartním výkonem doběhl se stejnou přirážkou na 14. místě.

V úterý večer po volném odpoledni, proběhl medailový ceremoniál ve Frenštátu, kde byli oceněni nejlepší závodníci z uplynulých dvou dní. Vojtu a další medailisty kraje přijela podpořit celá výprava Plzeňského kraje. 

Středeční štafety pro nás byly posledním dnem v Beskydech. Abychom na něj hned tak nezapomněli, užili jsme si ráno teplotu -22°C. Komu by se do toho chtělo v 6 hodin ráno vstávat?!! Na Pustevnách nás ale, jako každý den, vítalo slunce a příjemných 10°pod nulou. Závod rozbíhal Ondra N. Po třech kilometrech a jedné dobíjené ráně předával na 7. místě. Vojta po druhém úseku předával už na 4. místě, to byl od něj skvělý výsledek. Na závěr však mnoho krajů postavilo nejsilnější borce, mezi kterými se nejmladší Ondra H. tak tak proplétal a do cíle dojel na 8. místě. 

 

Nebýt mých studijních povinností, užívali bychom si olympiády až do dnešního závěrečného ceremoniálu. Krásné slunečné počasí, doprovodný program a veškerý servis na hotelu Beskyd si o to přímo říkal. I přes urychlený návrat jsme si ale biatlon s nádherným výhledem na Radhošť užili a jsme rádi, že nám takovou možnost Plzeňský kraj zajistil. Zažili jsme však nejen zábavu, ale i několik horkých chvili. Šumavské části naší výpravy zřejmě nebylo přáno a jejich auto vypovědělo službu už cestou tam, a to v Brně. Museli jsme proto za běhu urychleně řešit jejich přesun do Ostravy a následně Frenštátu. To se povedlo zejména díky Radkovi Svobodovi, který nás doprovázel. Nebýt jeho pomoci, nevím jak by to celé dopadlo. Samotné každodenní cestování mezi Frenštátem a Pustevnami pak bylo otázkou mistrných improvizací, kolik asi dětí a trenérů se vejde do jednoho auta. Ale nejen Jirka Pscheidt měl problém s autem, své jsem si užil i já a také výprava Ústeckého kraje, jejichž auto nevydrželo nápor mrazu.

Zde je aktualia ze stránek PK.

Všchny fotky nalenete v galerii.

30.1. 20:00

V úvodním rychlostním závodě PK zabodoval! Vojta Novotný po bezchybné střelbě vybojoval 3. místo v mladších žácích. Na jeho úspěch se z Ostravy přijeli podívat i vedoucí výpravy PK. Dobrými střeleckými výsledky se může chlubit i Saša(19.), která také ani jednou neminula. Po dvou trestných kolech měla Markéta(11.) i Ondra Novotný(10.).  Čtyři trestná kola musel absolvovat Ondra Hasman(18.) a největší smůlu si vybral Mates (23.), který minul 7x. V zítřejším VZ je střelba ještě důležitější, ale po dnešních výsledcích do něj určitě půjdeme s ambicemi.

Více fotek v galerii.

Pondělí 30.1. 10hod

Společně se závodníky z Tatranu Zelezná Ruda se právě připravujeme na odpolední rychlostní závod volnou technikou. Na letošní olympiádě dětí a mláděže reprezentuje náš Plzeňský kraj 6 závodníků ve všech disciplínách. Přes velmi nízké teploty vzduchu (včera večer -15°C) se budeme snažit podat co nejlepší výsledky a tento článek pravidelně aktualizovat.