Vítáme zimu!

A jaká byla příprava na tuto dlouhou zimní šňůru závodů? Náročná. Především v dojíždění za sněhem.
Přípravu jsme zahájili pár dní po návratu z letního mistrovství. Zaměřili jsme se především na techniku lyžování a manipulaci se zbraní. Na konci října jsme absolvovali soustředění - ještě na kolečkových lyžích – opět v NMNM. Od čtvrtka do neděle jsme si užívali běhu, střelby, techniky a obratnosti na kolcích. Na první sníh jsme si šáhli na týdenním soustředění v Livignu. Potrénovali jsme klasiku i skate. Vzduchovky tentokrát zůstaly doma. První prosincový týden jsme strávili na Božím Daru. Na konci soustředění nás čekaly 2 závody – oba na Fichtelbergu. V sobotu jakýsi německý regionální závod v běžeckém lyžování a v neděli na stejných tratích závod biatlonový. V pátek začalo sněhu ubývat, tak se většina musela vrhnout na záchranu tratí a přípravy střelnice. V sobotních hladkých závodech jsme obstáli velice solidně. V neděli si s námi počasí zahrávalo – vichřice, liják, zima… Ale holky to nevzdaly, dojely…. Denča 1.místo, Kája 1.místo, Nela 8.místo. Marek se v sobotu odpoledne přesunul na Mísečky a v neděli tam zajel za nepatrně lepšího počasí taktéž regionální závod. Ve Vrchlabí se konal 4 dny před Vánocemi další regionální závod. Ten se rozhodl odjet Marek s Denčou. Akce to byla náramná. V předvečer závodu Denča zjistila, že zbraň jev Plzni. Markovo děda průšvih bleskově uhasil, oslovil spřátelené oddíly – Jilemnici a Harrachov a Deni mohla jít v klidu spát. Ráno před závodem si černého Petra vybral pro změnu Marek – ten si k sobě připustil nějakého bacila a rázem měl neplánované týdenní volno. A Denča měla Markovu vzduchovku :-).
Konec prosince patřil tradičnímu soustředění v Jablonci. Letos ho zpestřily regionální závody v Harrachově. A závody byly hned dva. Ráno sprint a po krátkém odpočinku stíhačka. Výsledek? Mára 2x 1.místo, Denča 3.+4.místo a Nela 2x 8.místo. Marek s Nelou se vraceli zpět na soustředění do Jablonce, Denča s horečkou domů. Kája se přes svátky taky léčila, tak doufáme, že všichni mají vybráno a do zimy skočí v plné síle.
Poděkování za přípravu patří především trenérům v čele s Bystroušem a samozřejmě SportClubu Plzeň za to, že nás – puškoběžce – vzali pod svá křídla a berou nás na všechna soustředění. Díky!

A zítra jdeme na to! Nástřel je posunutý na 10:00, závod začíná v 11:30. Držte palce!

Je pátek, 6.1.2017, 23:16 a ve Vysočina Aréně teplota padla na -13 °C a stále klesá...