Úspěšné 2. kolo ČP v Bystřici pod Hostýnem

Úspěšné 2. kolo ČP v Bystřici pod Hostýnem

Další, II. závod ČP v letním biatlonu, kterého se zúčastnilo více než 300 závodníků, proběhl ve dnech 23. - 24. 6. v Bystřici pod Hostýnem Téměř ideální počasí (tedy pod mrakem, teplota okolo 22oC) zřejmě také přispělo k prvnímu místu Tomáše Bystřického, který letos poprvé startuje v kategorii mužů, kde je ta nejsilnější konkurence, v závodě s hromadným startem. Pavla Zahálková, která závodí za ženy již druhým rokem, vybojovala stříbrnou medaili. Zároveň také oba zvítězili v rámci Akademického mistrovství ČR. Našlápli si tím k nominaci na Mistrovství Evropy, které proběhne na konci července ve slovenském Osrblie. Tyto úspěchy zřejmě vyprovokovaly ostatní naše závodníky a výsledky v podobě stříbrných medailí v nedělním rychlostním závodě pro Ondřeje Hasmana (žáci B) a Karolínu Řezáčovou (dorostenky B) nás moc potěšily. I ostatní si vedli výborně, Tomáši Hlinovskému unikla bronzová medaile jen o 5,6 desetin vteřiny, Matyáš Lang doběhl na 5., většina ostatních do desátého místa.

Celková bilance ze dvou kol ČP: 1 zlatá, 5 stříbrých, 2 bronzové medaile v celostátních závodech,  2x vítězství a 2x druhé místo na AMČR. Do sezóny 2012 jsme tedy vykročili více než úspěšně a doufáme, že nám forma a elán vydrží.

V červenci čeká naše „dospěláky“ Mistrovství ČR v Letohradu, kde se také uzavře nominace na ME. Žáci si na své MČR počkají až na začátek září. Mezi tím absolvujeme tradiční letní soustředění na Drahotíně a poté III. závod Českého poháru na konci srpna v Jáchymově.

Vybráno z článku pro Zručský Zpravodaj.