Soustředění Staré Město p.L. očima Červa

Soustředění Staré Město p.L. :

Letos netradičně jsme vyrazili na soustředění již v půli července. Vlastně celé soustředění bylo úplně jiné než všechny předcházející. Jako tréninkovou lokalitu jsme zvolili Staré Město pod Landštejnem, kde jsme měli k dispozici malorážkovou střelnici, závodní tratě a pro potěchu duše i malebnou krajinu. O catering se nám výborně starala Věrka a její sestra Martina. Nic nám tedy nebránilo naplno se věnovat tréninkům. Počasí se víc než povedlo a blízké koupaliště bylo naším častým cílem.

Na soustředění vyrazili všichni závodníci  kromě Markéty, která se zúčastnila soustředění s SCM. Celkem tedy 10 žáků a 5 dospělých. Oproti minulým rokům jsme měli mnohem více tréninků na střelnici, což by mělo prospět hlavně nám - malorážkařům. Absolvovali jsme několik těžkých komplexních tréninků, tréninky na horských kolech a na kolečkových lyžích a bruslích v  případě našich nejmenších. Na konci týdne si kolečkové lyže vyzkoušela i Denča s Karolínou a musím říct, že se jim celkem dařilo. Přivezli jsme si s sebou také slacklajny a mezi tréninky jsme pilovali rovnováhu. 

Abychom jenom netrénovali, nechyběla také „kulturní vložka“, kterou připravila Alena. Na kolech jsme si zajeli do nedaleké keramické dílny v Maříži, kde jsme si každý vymalovali svůj hrneček. Nebylo to nic jednoduchého, ale protože jsme ze Zruče, tak jsme všichni zruční a za své výtvory se rozhodně nemusíme stydět. Čtvrteční tréninkové volno jsme věnovali plavání a regeneraci v Aquacentru v nedalekém Jindřichově Hradci, kde se k nám připojila rodinka Hasmanů. Ti nám na pátek připravili opravdový orientační závod, kde nám všem Ondra vytřel zrak. A to ještě šetřil síly, protože hned po našem orienťáku odjížděl společně s Markem a zbytkem rodiny na třídenní orienťácké závody. Mezi pátečními tréninky jsme stihli rychlou, ale o to zajímavější exkurzi do hráze Landštejnské přehrady. Odpoledne k nám ještě na trénink přibyl Petr Čížek a z Brna dojel na kole Řezňa.

V sobotu dopoledne jsme si zaběhli měřený výběh na Landštejn a žáci si dali společně se Staroměstskými závod s hromadným startem. Odpoledne už bylo volnější. Dva vylosovaní z řad žáků (Karolína a Vojta) měli připravit vlastní trénink pro nás pro všechny. Pojali to po svém a my jsme tak běhali ve dvojicích se svázanýma nohama a prováděli další záludná cvičení.  Poté si mohli dorazivší rodiče vyzkoušet střelbu ze vzduchovek i malorážek. Tohoto tréninku už se ale nezúčastnili Svobodovi, kteří  vyrazili na dovolenou. Večer následovalo zasloužené posezení zakončené vyčerpávající a „velmi podnětnou“ akcí přítomných dospěláků (Pánů Inženýrů!),  spočívající ve snaze přestřelit pomocí vymakaného  katapultu a půllitrové láhve vody údolíčko naproti klubovně!!!  Nedělní ráno bylo jako vždy náročné, ale do poledne se nám podařilo vše sbalit a uklidit a následoval odjezd domů.

Celkově se soustředění se velmi vydařilo. Myslím, že jsme si ho všichni užili a oproti minulým rokům jsme si dali pořádně do těla. Především u žáků byly znát pokroky na kolcích a tak jsme všichni zvědaví, jak se poperou se sněhem. Už teď se všichni těšíme na další závody ČP a MČR.