Polovina letní sezóny je za námi

Letní sezónu 2016 jsme zahájili po krátké přestávce po zimě 16. dubna již tradičním oblastním závodem v Kadani. Následovaly závody v Berouně, Starém Městě pod Landštejnem, Strakonicích, Chlumčanech.

Za samostatnou zmínku stojí závod, který jsme uspořádali po roční přestávce 31. 4. opět na střelnici v Plzni na Košutce. Právě díky možnosti střelby z malorážky se sjelo na 200 závodníků nejen z Plzeňského, ale i Jihočeského a Karlovarského kraje, z Prahy, Berouna, Mladé Boleslavi. Zvládnout takovou účast dalo spoustu práce, ale odměnou byla spokojenost a pochvala od všech zúčastněných klubů. K pohodě přispělo také krásné počasí, kdy jsme poprvé po pár letech nezmokli, dobře zásobený bufet s akční obsluhou a samozřejmě téměř bezchybná práce rozhodčích.  A to nejen těch kvalifikovaných, ale také pomocníků z řad rodičů a kamarádů. Zejména na střelnici to byla chvílemi hodně adrenalinová záležitost, přesto se vše podařilo zvládnout bez větších problémů. Zřejmě definitivně pryč jsou časy, kdy se na oblastní závod sjelo 40 - 50 závodníků. Když jsme v roce 2010 pořádali ve Zruči Mistrovství ČR, účast 145 závodníků jsme považovali za jednu z největších! J

Díky úspěchům naší biatlonové reprezentace a s tím spojenému biatlonovému boomu, se hlásí nejen stále více zájemců o tento krásný sport, ale vznikají rovnou další nové kluby. S tím samozřejmě roste i konkurence, například v kategorii žákyň B (11 – 12 let) je registrováno a závodí 95 děvčat oproti dřívějším 30 – 40.

Jako každý rok, byly i letos oblastní závody především výbornou přípravou pro závody Českého poháru, který začal o víkendu 4. - 5. 6. ve východočeském Letohradu. Osmičlenná výprava přivezla celkem 6 medailí, z toho 2 zlaté (Bystrouš), 1 stříbrnou (Ondra Hasman) a 3 bronzové medaile (Mára Hasman, Karča Nyklesová, Denisa).

Před dalším závodem ČP jsme si „tréninkově odskočili“ na oblastní závod do Vimperku, odkud si 5 závodníků, především z řad našich nejmladších, přivezlo 5 medailí!

Zatím poslední akcí, kterou jsme absolvovali, byl II. závod ČP, jenž proběhl ve dnech 24. - 26. června v Bystřici pod Hostýnem. I přes slabší účast jen 6 našich borců jsme v konkurenci 400 závodníků a v pekelném vedru vybojovali 5 medailí. 1 zlatou a 1 stříbrnou si odvezla Karča Nyklesová, 2 bronzové Karolína Řezáčová a 1 Mára.

Nyní máme za sebou polovinu prázdnin, které většina strávila na tréninkových soustředěních (LeBiNa, Plzeňský lyžařský klub, krasobruslení) a těšíme se, až se sejdeme 7. srpna na společném   soustředění ve Starém Městě pod Landštejnem, abychom se co nejlépe připravili na III. závod Českého poháru a především na Mistrovství ČR, která proběhnou odděleně pro žactvo (St. Město p. L.) a dospělé (Bystřice p. Hostýnem) na konci září.