Nová letní sezóna před námi

Nová letní sezóna před námi

Výsledky letní sezóny 2012 a částečně i následné zimy jsme zhodnotili na výroční členské schůzi 7.  3. které se účastnilo 18 členů klubu a 10 hostů. Známe již kompletní letní kalendář závodů, oproti původnímu plánu zde však došlo ke změně námi pořádaného závodu  11. května. I přes původní ujišťování  a sliby správců střelnice bohužel tento termín koliduje se střeleckými závody  na Košutce a proto závod uspořádáme u nás na Drahotíně se střelbou ze vzduchovky. Jiný termín se nenašel vzhledem k našim dalším závodům a domácím aktivitám, tak jsme se rozhodli nelámat to přes koleno. Příští rok budeme chytřejší a domluvíme se přímo se šéfem střeleckého klubu. Nemáme z toho radost, ta lepší stránka je, že nebudeme muset stěhovat spoustu věcí do Plzně, takže budeme mít  ušetřenu spoustu práce a starostí.

Máme ale i příjemné zprávy, a to alespoň jednu novou malorážku Bi-7 (konečně!) a zajištěný finanční příspěvek na činnost v roce 2013 od obce Zruč-Senec, kterého si velmi vážíme. Doufáme, že vyjde i další přislíbená podpora, abychom měli prostředky na celou následující letní a zimní sezónu. Další změnou je přestup Martiny Červené z Tatranu již natrvalo do našeho klubu, naproti tomu družstvo žactva opustila Aneta Koberová, která na loňském MČR zaznamenala nejlepší dosavadní výsledky. Zatím se těšíme i velkému zájmu rodičů o aktivní účast, proto by se mělo družstvo D+D ještě rozrůst.

Naší současnou prioritou je rozšířit družstvo žactva, alespoň o 2 - 3 žáky zapálené pro biatlon. Dobrou zprávou je, že se v poslední době objevují na trénincích nové tváře. Tak doufáme, že někoho nadchneme a setrvá u nás. S tím pak souvisí i plány na rozšíření tréninků a trenérů.

Optimismu a plánů do nové sezóny je tedy spousta, nezbývá než věřit a pracovat na nich. Především ale přejeme všem závodníkům zdraví a přesnou mušku, aby si nadcházející rok mohli všichni užít!

První ostrá biatlonová prověrka nás čeká již tuto neděli v Praze, na tradiční Žižkovské stuze. Těšíme se na sladké dorty! smiley