Mistrovství ČR D+D Letohrad

Mistrovství ČR D+D Letohrad

Na letošní Mistrovství ČR do Letohradu vyrazilo naše družstvo dorostu a dospělých oslabené o 2 závodníky, kteří si na předcházejících závodech nevyběhli potřebné body. Oproti ostatním pohárům je na MČR do programu zařazen i závod štafet, proto jsme museli na start sprintu už v sobotu dopoledne. Jako první z nás se na své 3 km vydala Pavla, jejíž střelba za 7 trestných stačila na 3. místo. Bystrouš po bezchybné střelbě vleže nechal 2 nestrefené terče ve stoje a to jej odsunulo na 5. příčku, stále ještě mu chybí rychlost. Tomáš Hlinovský si tento víkend zřejmě vybral smůlu z celé sezony. Po slibných výsledcích z předchozích kol ČP, přišel propad na 16. místo se střelbou za 3 trestné v obou položkách. V kategorii Dorostenek B se střelecky bohužel přiliž nedařilo Karolíně, která 2x minula v každé střelbě a doběhla na 11. místě. Martina se tento víkend potýkala se zraněním kotníku z nedávného soustředění a tak doběhla těsně za Karolínou na 12. místě také po čtyřech TK.

Odpolední štafety někdo pojal jako zpestření, někdo chtěl obhájit loňský výsledek. To se těsně nepodařilo Bystroušovi a Jirkovi Franzovi, na které zbyla bramborová medaile. Prvnímu úseku ve štafetě Pavly se příliš nedařilo a tak Pavla ani výborným časem (rychlejší než Bystrouš) nezachránila situaci a umístili se na 5. místě. Jediná, čistě Elán Zruč, štafeta Karolíny a Martiny musela bohužel dohromady na 6 TK a to v tak krátkém závodě stačilo až na 10. místo.

Startovní pořadí v nedělní stíhačce určil včerejší sprint, ale intervaly byly pro všechny stejné a to 5 vteřin, přičemž bodový zisk byl počítán z čistého času závodníka. Byla to tedy taková velmi upravená stíhačka, která dávala šanci vyběhnout si hodně bodů i těm, kteří v sobotním RZ neuspěli. Nejvýhodnější startovní pozice tedy měli Bystrouš a Pavla. V kategorii Žen se pořadí prvních třech nezměnilo a to díky Pavlině nepřesné střelbě. Ani výborný běžecký výkon jí nepomohl k posunu vpřed a ubránila 3. místo před další závodnicí v pořadí, která měla oproti ní polovinu chyb na střelnici. Do medailových příček v kategorii Mužů promluvil Bystrouš, ten se během závodu propracoval na vedení, ale kvůli chybám ve stoje jej neudržel a doběhl na druhém místě. O dvě místa vpřed se posunul i Hlína s 9 TK. Karolína po sedmi chybách zůstala na 11. příčce, ale Martina se bohužel o jednu propadla po osmi chybách.

Letošní MČR hodnotíme výborně, protože přineslo 3 kovy a nominaci na Mistrovství Evropy, avšak pro příště je třeba zapracovat na výkonech a  vybojovat postup na mistrovství všech závodníků z našeho družstva, abychom si polepšili v soutěži klubů.

Velké poděkování patří firmě Otto Bock s.r.o, za zapůjčení automobilu, kterým jsme se všichni pohodlně dopravili.

Další fotogafie najdete v galerii.