Memoriál Jozefa Fabišíka

3. ročník Memoriálu Jozefa Fabišíka 19.5. 2012

Uspořádat závody na naší tréninkové střelnici v Plzni na Košutce bylo snem  Pepy Fabišíka od první chvíle, kdy jsme zde před pár lety začali trénovat. V té době jsme ale měli málo malorážkařů a zároveň spoustu práce s  pořádáním závodů ČP žactva ve Zruči v letech 2005, 2009, 2010. Také z důvodu přesunu klubu  do areálu u Drahotínského rybníku a s tím spojených rekonstrukčních prací,  se realizace tohoto přání odkládala.Po odchodu Fabišíka jsme měli zase starosti se stabilizací klubu, ale po nějakém čase a také díky rozrůstajícímu se dorosteneckému družstvu, začal tento nápad opět nabývat rozměr.

Protože jsme v areálu střelnice pouze hosté, bylo třeba vše připravit od nuly, ať už to byly stojany na pušky nebo nové tratě. Po několika dnech práce a zařizování bylo v sobotu 19. 5. kolem 10hodiny hotovo a začali přijíždět závodníci. Díky malorážce se nám podařilo na víkend nalákat další biatlonové kluby, které k nám dříve nejezdily. Je škoda, že jejich účast nebyla tak veliká, jak bylo avizováno, ale i tak se sešlo na 80 závodníku všech kategorií. Naši borci získali celkem 3 zlaté, 6 stříbrných a 2 bronzové medaile. Poprvé v našich barvách závodil i „Muž C“ Jarda Matouš s nejlepším běžeckým časem v kategorii a stříbrnou medailí. Celý víkend panovalo velmi teplé letní počasí a to také napomohlo nečekanému „zpestření“ dne v podobě zásahu hasičů na spáleništi poblíž tratě.

Protože jsme takový závod pořádali poprvé, nevyhnuli jsme se samozřejmě chybám. Takže poučení pro příště zní: dvojstarty už ne! Tato forma  způsobila na střelnici zbytečnou tlačenici a tím i stres pro rozhodčí.  Pro příště se můžete těšit na klasický VZ a možná něco navíc, tak aby byl pohyb na menší střelnici plynulý a pro všechny přehlednější.

Za přípravu letošního ročníku díky všem, kteří nám pomáhali s přípravou, jmenovitě Karlovi B., Hlínovi, Svobodovým, Červeným, tradičně rodině Čechurových za bufet a samozřejmě všem dalším, kdo pracovali jako rozhodčí. Doufáme, že se v Plzni příští rok v květnu sejde ještě větší počet závodníků, my se pokusíme zajistit závod co nejlépe. Za ceny pro závodníky patří poděkování všem sponzorům našeho klubu.