MČR Žactva 2011 v Břidličné

Cesta do Břidličné se kvůli několika dopravním nehodám (ne našim!) a následujícím kolonám protáhla na více než 5 hodin. Naštěstí jsme v prostorném Transporteru, zapůjčeném firmou Hannah, měli dostatek pohodlí, takže občasné čekání jsme zvládli v pohodě. Do cíle jsme dorazili přesně na konec tréninku, proběhlo tedy pouze seznámení s tratěmi. Jeden vynechaný trénink ale nemůže naši formu rozladit.

S jedničkou na dresu nastoupil Ondra Hasman v sobotu rá no na start rychlostního závodu s velkým očekáváním. Po třech vítězstvích v závodech ČP byl považován za jasného favorita dokonce i samotným prezidentem svazu biatlonu. O našich napjatých nervech ani nemluvím... 
Od začátku do toho Ondra šlapal naplno. Na střelnici předvedl, že mu střelba po maximální zátěži nedělá problém a bez jediného trestného kola pokračoval v boji s časem na posledních 500 m závodu. Svým časem 4:38 a 110 body si zajistil vítězství v celkovém hodnocení ČP a stal se Mistrem ČR v rychlostním závodě. 
Jako další startovala Saša, která po dvou chybách na střelnici obsadila 20. místo, stejně jako Markéta s třemi netrefenými terči. Matyáš obsadil 29. místo se střelbou za 4 trestné. V odpoledním štafetovém závodě si Saša spravila chuť, když společně s Aničkou Kužvartovou a Zuzkou Wolfovou z Litic získala druhé místo. Ondrova štafeta skončila po technických potížích na 4. místě, stejně jako Matyáš ve štafetě s Orlovou.  
Večer měli závodníci naplánovaný bazén. Zatímco děti spojily příjemné s užitečným a po nezbytné očistě si užívaly relaxu, Bystrouš se potil ve škole při trenérských zkouškách.

Nedělní ZHS byl pro naše družstvo o poznání úspěšnější. Přestože silný vítr na otevřené louce ztěžoval střelbu, téměř všichni se zlepšili. V ranních hodinách, kdy startovali nejmladší žáci, se počasí podepsalo především na střelbě a Ondra musel na trestná kola. Po usilovném boji na trati doběhl jako druhý s rozdílem několika vteřin. Ani ztráta 6ti bodů však neohrozila jeho vedení v ČP. Saša sice také kroužila dvakrát, ale její běžecký výkon ji vynesl na 12. místo, takže velké zlepšení. Markéta po oba dny zastřílela shodně za 3 trestné. Hromadný start ji však vyhecoval a vyběhla si 14. místo, těsně za hranicí 1. VT. Nejvíce smůly na střelnici si vybral Mates, kterého pět trestných posunulo na 26. místo. Přesto si ziskem 91 bodů zajistil 1. VT na příští sezónu.

Letošního Mistrovství se neúčastnila Petra Křišťanová, která se na prahu přechodu do dorostu rozhodla ukončit aktivní činnost. Z Břidličné si přesto odvážíme mnoho bodů, Mistra republiky, vítěze Českého poháru, dvě stříbrné medaile a nového trenéra biatlonu. Joža by na nás byl určitě pyšný!

Na závěr nemůžeme vynechat poděkování klubu biatlonu v Břidličné za již tradičně bezchybně uspořádané závody a pohodový po byt. Budeme se rádi vracet!