MČR Juniorů Jablonec

Červ  22.1.2013

O víkendu 11. - 13. ledna jsme v omezené sestavě vyrazili do Jablonce nad Nisou, kde se konalo Mistrovství republiky dorostu, juniorů a veteránů, 2. ČP v biatlonu D+D a 1. kolo Středoevropského poháru. Závodu se zúčastnili i juniorští reprezentanti a reprezentantky a biatlonisté z Polska a Slovenska, takže konkurence byla opravdu veliká. My jsme se museli se obejít bez Bystrouše, kterého ve škole čekalo několik těžkých zkoušek. I bez jeho podpory jsme se však v Jablonci neztratili. Na rozdíl od závodů v Harrachově už panovalo krásné zimní počasí, během noci na sobotu napadal i čerstvý sníh. Ten však v kombinaci se sněhem umělým přidělal trochu starostí našim mazačům. Přesto ale svoji práci zvládli na jedničku.

V sobotu byl na programu rychlostní závod. V kategorii žen se Pavle nepovedla stojka a s celkem 6 trestnými se umístila na 5. místě za lépe střílejícími soupeřkami. Já jsem si „vystřílel“  5 trestných koleček, přidalo se trápení na trati a tomu odpovídal také výsledek - 27. místo mezi juniory.

Nedělní stíhací závod s pevnými intervaly nám trochu spravil náladu. Pavla se střelbou za sedm  trestných předběhla všechny české závodnice a poskočila na 3. místo v kategorii žen. Já jsem si  i přes nijak oslnivý běh  a 11  nezásahů polepšil  a posunul se na 25. místo.

Oproti předchozímu závodu jsme především díky Pavle nasbírali více bodů. Já si pro příští závody dávám závazek přidat na výkonu (bohužel se to asi neobejde bez větší intenzity tréninku) a tím se víc podílet na bodovém přídělu pro družstvo dospělých.