MČR Žactva 2012 Jílové u Děčína

V sobotním rychlostním závodě překvapila hlavně  Aneta, která po bezchybné střelbě doběhla na 8. místě pro 93,67 bodů a získala tak 1.VT ! Shodné místo obsadil i Matyáš s 88 body. Po první střelbě za jedna měl namířeno ještě výš, ale ve druhé položce bohužel chyboval 3x. Se stejnou střelbou jako Mates obsadil Ondra 10. místo. Díky obrovské konkurenci ale vybojoval nejvíce bodů ze všech, a to 98. Dalším výkonem ohodnoceným 1. VT je Markéty 9. místo s 94 body. Kousek za první desítkou doběhl Vojta s jednou trestnou na 13. a Saša se třemi na 15. místě.

Poledního klidu si nikdo ze závodníků příliš neužil, protože se chystal závod štafet a nervy pracovaly na plné obrátky. Se závodem, který někteří z našich borců běželi poprvé, se ale všichni vyrovnali na výbornou. Jako první závodil Vojta ve štafetě Tatranu Železná Ruda. Jako jediný ze štafety nemusel na trestné kolo a finišoval na 2. místě! Jediná naše klubová štafeta Markéty se Sašou si na rozbíhání vypůjčila Nikolu Majcherovou z Manušic. Že to byla dobrá volba, dokázala Nika předávkou na 2. místě. Přes výborný nástřel ale Saša na střelnici ztratila a musela dvakrát na TK. Ve štafetě hraje hlava velkou roli. Markéta se na posledním úseku zmáčkla opravdu na doraz a i přes jedno TK vytáhla štafetu ze 4. na 3. místo. Sbírku medailí doplnil Mates tou nejcennější, když běžel druhý úsek ve štafetě Starého Města p. L. Tato štafeta s jednou jedinou dobíjenou ránou nenechala za celý závod nikoho pochybovat,  že kluci před sebe nikoho nepustí.

V nedělním ZHS Vojta obsadil opět 13. místo, tentokrát však s bezchybnou střelbou. O dvě místa si výsledek pohoršila Aneta s jednou trestnou ránou.  Přesto ale dokázala, že její výkonnost neustále roste. Její výsledky jsou nejlepší z celého roku a jedny z nejlepších klubových na tomto MČR. Stejně tak Ondra po dvou chybách obsadil 12. místo, bohužel zamotané rozlišovací tričko s řemenem  pušky ho stálo několik vteřin zdržení na střelnici. To, co se nestalo za  celou sezónu, přišlo bohužel v nejméně vhodnou chvíli na MČR,  proto pro příště víme, že je třeba úpravě čísla věnovat pozornost! Oproti sobotě si naopak polepšili  Mates se Sašou. Matyáš v každé střelbě chyboval jednou a doběhl na 5. místě a jako jediný z nás získal více než 100 bodů. Se shodnou střelbou  o dvě příčky poskočila Saša na 13. místo. V neděli bohužel nestartovala Markéta, nebýt toho, zřejmě bychom dosáhli na 4. místo v celkovém hodnocení klubů.

Družstvo žactva tak v letošní sezóně získalo 2204 bodů a obsadilo 10. Místo. Celkově pak Elán Zruč v součtu žactva, dorostu a dospělých obsadil 5. místo ze 43 klubů. Ztráta na 4. Je pouze 19 bodů.

Děkujeme všem a blahopřejeme k dosaženým úspěchům.