Kapslovna 2013

Kapslovna 2013 z pohledu Tomana:

Po menších komplikacích při odjezdu jsme vyráželi v půl osmé ráno, což bylo o malinko později než bylo v plánu. V kompletní  sestavě nám tentokrát chyběli Mates a Markéta. Na místo jsme nakonec dorazili včas a jediné, co nám trochu kazilo pohodu, bylo zamračené počasí s teplotou kolem nuly. Tradičním místním folklórem Kapslovny jsou poměrně stísněné podmínky jak na vzduchovkové, tak především malorážkové střelnici. Tady se přidávají i horší světelné podmínky v tunelu, které mohou někomu působit potíže. Naproti tomu si zase nikdo nemůže stěžovat na vítr nebo sluníčko. I přesto  nástřel proběhl až nad očekávání hladce a musím říct že jsem z něj měl dobrý pocit.

Rychlostní závod jako každý rok přitáhl velký počet závodníků, kteří si v ostré konkurenci mohli vyzkoušet  jak jsou na tom po zimní části sezóny. Z dětí bych nejvíce vyzdvihl výkon Vojty Svobody, který v nabité konkurenci získal první cenné zlato. Ondra byl především zásluhou výborného běhu také první. Saše uniklo první místo o jednu z celkově čtyř trestných ran a je vidět, že je na tom po běžecké stránce také velmi dobře. Z dospělých se závod nejvíce povedl Bystroušovi, ten díky přesné střelbě a především dobrému běžeckéhmu času  s přehledem vyhrál závod mužů. Martina Červená potvrdila po zimní sezóně formu a i s pěti trestnými koly si doběhla pro zlato mezi dorostenkami. Karolína Řezáčová i přes lepší střelbu doběhla po nemoci ve stejné kategorii na třetím místě. Zlatou medaili vybojovala mezi ženami Pavla Zahálková, která se nenechala rozhodit osmi trestnými koly a potvrdila svojí běžeckou převahu nad zbytkem startovního pole.

Jediní dva naši závodníci bez medaile a možná trochu i za očekáváním, byli Jirka Červený, který skončil pátý mezi juniory a já na třináctém místě. Letos jsem startoval poprvé v kategorii mužů (možná budu muset trochu víc potrénovat?!!)

Závěrečná bilance:

  • Povedené závody i z organizačního hlediska. Nějaká zdržení na střelnici sice byla, ale tomu se při velikosti zdejší střelnice a velkého počtu závodníků asi nedá vyhnout. Na čem by ale organizátoři měli do příště určitě zapracovat, jsou stojany na malorážky, které se kácely pod návalem zbraní k zemi, a určitě by nezaškodilo zkontrolovat, případně opravit malorážkové sklopky.
  • Pro Elán Zruč zisk 7 dortů pro 9 závodníků zaslouží VELKOU POCHVALU!!!
  • Tento závod je jistě příslibem do nové sezóny. Je vidět, že děti mají opravdu „naběháno“, což je jistě z velké části zásluha zodpovědného přístupu k tréninku, ale i Bystrouše, který je stále hlavním a jediným trenérem dětí. Kdybych měl zhodnotit výkony družstva dorostu a dospělých, tak musím říct, že jsou zde velké rozdíly. Na Martině a v menší míře i na Jirkovi je znát, že absolvovali zimní sezónu a mají tak oproti Karolíně a Tomanovi trochu navrch. Bystrouš a Pavla jsou před zbytkem družstva o hodně vpředu a jejich výsledky jsou výsledkem dlouhodobého a kvalitního tréninku. Proto je třeba si vzít z tohoto závodu poučení a snažit se do dalších závodů zlepšit to, kde jsou ještě rezervy