ELÁN ZRUČ má první zimní biatlonovou medaili!

Denisa Brunátová (13 let) dojela ve sprintu na Mistrovství republiky žactva v Harrachově na druhém místě! Její zásluhou tak má náš klub a vlastně Plzeňský kraj první cenný kov ze zimního biatlonu a rovnou mistrovský. Konečně se nám, trénujícím v Plzni a okolí, podařilo prosadit mezi tradiční ryze biatlonové a především horské kluby.

Uplynulé MČR žactva zakončilo letošní zimu sprintem a závodem s hromadným startem. Denisa celkem v obou závodech střílela 4 položky, ve kterých neudělala ani jednu chybu. To jí hned první den zajistilo stříbro s 13 sekundovou ztrátou na vítězku. V neděli při delším závodu i přes bezchybnou střelbu vypadla z boje o medaile kvůli drobné kolizi na trati. I tak ale doběhla na krásném 8. místě a zajistila si tím sedmou pozici v celkovém hodnocení žebříčku zimního biatlonu 2016/2017 v kategorii žákyň B (12 - 13 let).

Celkem jsme v této zimě absolvovali 6 závodů Českého poháru, několik oblastních (Fichtelberg, Horní Mísečky, Vrchlabí, Harrachov) a samozřejmě MČR. Už několik let spolupracuje náš biatlonový klub BK Elán Zruč s lyžařským Sport Clubem Plzeň a společné tréninky začínají nést ovoce. Všichni naši závodníci letos zažili výsledkově nejúspěšnější sezónu. Nejen Denisa, ale i Marek Hasman a Karolína Nyklesová se opakovaně umisťovali v první desítce výsledkových listin závodů Českého poháru, které při současném biatlonovém boomu čítají i přes 70 závodníků v  kategorii. To jen potvrzuje zvyšující se konkurenceschopnost nás, Plzeňáků, i v zimních sportech. Samozřejmě nic není zadarmo. Abychom mohli alespoň trošku konkurovat „horským“ klubům, musíme jezdit za sněhem do vyšších poloh. Tzn. min. 1x týdně trénink v biatlonovém areálu pod Velkým Javorem v Bavorské Železné rudě, společná soustředění s lyžařským klubem na Božím Daru, v Rakousku nebo v Novém Městě na Moravě.

Děkujeme všem příznivcům za podporu a zejména rodičům a trenérům za pomoc s dopravou nejen na závody, ale především na vzdálené tréninky a soustředění.