ELÁN ZRUČ má 3 medaile z Mistrovství ČR v biatlonu žactva!

Její výsledky z prvních závodů Českého poháru v biatlonu žactva bohužel poznamenaly opakované virózy, které zavinily i její (ne)kvalifikaci na Zimní olympiádu dětí a mládeže. Co nezvládla v biatlonu, toho dosáhla v běžeckém lyžování, když na ZODM vybojovala páté místo v individuálním závodě a 4. místo v závodě smíšených štafet.

Možná tato biatlonová přestávka a především konečně zdravotní pohoda přispěly k úspěchům ve druhé polovině sezóny, kde už Denisu nic nezastavilo. Z III. závodu Českého poháru v Jablonci n. Nisou si přivezla 1 zlatou a 1 stříbrnou medaili a na Mistrovství ČR, které proběhlo o víkendu 23. – 25. 2. v Novém Městě na Moravě, vybojovala stříbrnou medaili v závodě s hromadným startem a bronzovou v závodě štafet. Stala se tak jednoznačně nejúspěšnější závodnicí klubu a umístění na 3. příčce v žebříčku Českého poháru 2017/2018 z celkem 48 závodnic je pro klub největším úspěchem v biatlonu. Velmi úspěšnou sezónu podtrhují i naše další závodnice: Karolína Nyklesová se ziskem 1x 2., 1x 3. místa v závodech ČP a bronzovou medailí ze štafetového závodu na MČR a Diana Doležalová s 1 bronzovou medailí ze závodu ČP. Ambice holek se tedy podařilo naplnit a pro ELÁN ZRUČ byla uplynulá sezóna opět o kus lepší, než ta předchozí. Věřme, že na tyto úspěchy naváží i naši mladší žáci, kteří celou zimu pilně trénovali a na závodech Českého poháru a Olympiádě dětí a mládeže sbírali cenné zkušenosti.