Co se jinak děje? - Update

Update 25.10. :

Asi aby nevyšel ze cviku, nebo že toho měl před dvěma týdny v Ústí n. L. málo, vypravil se Bystrouš v pátek 11.10 spolu s Červem a Markem Kittelem z Jablonce na šumavský Zadov, aby si v sobotu vyzkoušeli své síly v podzimním ŠUTRU (Šumavský Ultra Trail - www.sutr54.cz). V nádherném prostředí podzimně zbarvené Šumavy, v šílené zimě a neskutečně těžkém terénu absolvovali každý podle svých možností 1 (Čerf), 2 (Marek) nebo 3 (Tomáš) kola, každé po 20km. Pro všechny to byla premiéra na tak dlouhé trati a samozřejmě velká výzva. Podle sdělených dojmů si to všichni tři užili, protože ŠUTR není jen o absolvovaných kilometrech, ale především o radosti z běhání.  A i když každý měl chvíle, kdy si doslova sáhl na dno, radost z překonání sebe sama a k tomu navrch  i slušné umístění byly třešničkou na dortu o to sladší.

Pořadí v cíli:

Bystrouš 1., 60 km, 5:53 hod.

Marek 2., 40 km, 3:56 hod.

Čerf 21., 20 km, 2:09 hod.

Kluci ale nebyli sami, kdo v sobotu závodil. Pavla „Vokolo Príglu“ v Brně doběhla na krásném druhém místě a v Plzni v Borském parku bojovali ve velké konkurenci Toník, Vojta a Saša Svobodovi, Denisa Brunátová a Olga a Zdeněk Červených.

Gratuluju všem za super výkony a přeju ještě hodně takových výsledků.VB

Co se u nás v klubu dějě?

Jak se daří a co je nového v klubu? Těsně po prázdninách proběhly změny v našich řadách. Takřka zde dne na den se nám přihlásily čtyři nové žačky, které mají prozatím velký zájem o biatlon. Tak věřím, že se jím u nás zalíbí a setrvají i do následující sezóny. O vedení tréninků projevili zájem i někteří dorostenci, kteří absolvovali trenérská školení. Byla by to vítaná pomoc. Mínusem je ale odchod Matyáše Langa, který dosáhl věku pro přestup do kategorie dorostu. Zde už je ale nezbytný častější trénink a tak musí vybrat sport, kterému dá přednost. Přestup do starších kategorií čeká také další závodníky jako Vojtu do Žáků B, Ondru a Sašu do kategorie Žactva C. Karolína s Martinou postupují z 2. a 3. místa v dorostenkách B mezi Juniorky. Do zimní sezóny by měli nastoupit 4 žáci, kteří v současné době absolvují část tréninků s plzeňskými lyžaři. Konečný počet zimních závodníků včetně dospělých se ale bude nejspíš ještě měnit.

Po skončení letní biatlonové sezóny jsme se účastnili, nebo ještě chystáme, na podzimní běžecké závody. V nich jsme zatím nejvíce aktivní opět já, Pavla a Saša s Vojtou. Víkend před mistrovstvím jsem vyhrál Plzeňský Kardioběh jako malé rozběhání před MČR a vyšla o tom krátká zpráva v novinách.  Stejně tak Pavla si odskočila na silnici a na Brněnské Runtour zvítězila ve svém osobáku 36:17 na 10 km trati. Přes moji, zdá se stoupající, běžeckou výkonnost jsem se letos nedostal k zaběhnutí osobáků na obecně uznávaných tratích jako 10 km či ½ maraton. Absolvoval jsem letos už více než 35 závodů a kromě toho, že zabraly většinu vhodných termínů, mě to ani nelákalo, protože cílem pro mě byly především výsledky v biatlonu. Vedle těchto krátkých a rychlých závodů mě ale celý rok lákalo vyzkoušet si něco zajímavějšího, než jen sledovat čas na silnici. Po skončení ČP se konečně vyskytla příležitost, a tak jsem 28. 9. absolvoval 50 km dlouhý závod Ústecký Univerzitní Ultramaraton se startem ve 4 hodiny ráno. Vyhrál jsem v čase 4:02 na trati plné kopců, bláta, vody a mlhy při teplotě okolo nuly s náskokem 40 minut. Byla to úžasná zkušenost, kterou jsem hledal a doufám, že to nebylo naposledy.

Víkend nato Pavla opět bodovala 5.10. na Lesním běhu v Říčanech, který je zařazen do seriálu závodů Salomon Cup a obsadila druhé místo na 5,5 km dlouhé trati. V Plzni se ten den běhalo kolem Radyně a svůj první závod si přišla vyzkoušet i Karolína Nyklesová, jedna z našich nových posil. Na velmi dlouhé trati běžela hned na bednu a vybojovala druhé místo. Super výsledek! Stejně se umístil Vojta a Saša i já jsme závod vyhráli. Odpoledne jsem si ještě zaběhl na Plzeňský půlmaraton dělat kamarádovi vodiče na poslední třetinu trati. Zde určitě za zmínku stojí výsledek Tomáše Matějky, také plzeňského biatlonisty, který napoprvé zaběhnul opravdu výborný čas 1:21:19. V neděli 6.10. jsme se přesunuli na druhý konec Plzně na závod kolem Ostende. Za krásného počasí si Saša po výborném finiši vyběhla druhé místo, já byl také druhý,  ale to už se rozhodlo v prvním kole závodu. Vojta tentokrát 5. a jednoznačně zvítězit přijela Pavla. Škoda, že kvůli zranění Martiny a Karolíny nemůžu napsat o naší větší účasti, zejména dorostenců. Další závody, jak místní, tak vyhlášené i dlouhé máme ještě v plánu,  budeme tedy určitě informovat.