Co se dělo v posledních měsících:

Přechod ze zimní na letní sezónu proběhl tak rychle, že jsem zde ani jednotlivé akce nestihl popsat. Nebyly to jen závody, co nás plně zaměstnávalo, ale také příprava výroční členské chůze, jednání se sponzory, zpracování podkladů pro dotace apod. Hned po zimě bylo taky třeba zapojit nové členy klubu do tréninku. Bylo tedy v posledních měsících dost rušno a zde je zkrácený přehled.

Mistrovstvím žactva v Jablonci skončila „zima“, po kterou jsme mazali jenom klistry a nejteplejší parafíny, co jsme měli.  Pouze v sobotním RZ jsme měli plné obsazení a všichni při něm absolvovali jedno trestné kolo. Vojta navíc po potížích se zbraní dostal penalizaci a byl odsunut na 35. místo a Ondřejův běh stačil na 38. místo. Lepší výsledky si připsaly Markéta se Saškou, i když jejich 12. resp. 20. místo není úplně tím, co očekávaly. Improvizované tratě v Jbc byly náročné a žáky tvrdě prověřily na konec sezóny. Nedělní stíhací závod klasickou technikou absolvovali jen Markéta s Ondřejem. Markéta musela na 3 trestná kola a doběhla 17. Zato Ondra neminul ani jednou a doběhl na stejném místě jako v sobotu. Celá tahle zima ani vlastně moc zima nebyla, přesto jsme absolvovali zatím nejvíce závodů a žáci obsadili 13. místo v žebříčku družstev. Je to sice stejné umístění jako loni, ale získali jsme o 450 bodů více. Z toho je dobře vidět, jak skokově se zvýšila konkurence, ale také i kvalita našich výsledků. Z celé sezony plyne, že naším největším nedostatkem je technika lyžování. Naopak opřít se můžeme o střeleckou úspěšnost s průměrem 90%.

Pár dní na to jsme na výroční členské schůzi přivítali nové členy klubu. Na letošních oblastech už startovali v žactvu A Karolína Nyklesová a Denisa Brunátová, v B-čku pak Nela Hrubá, Anička Sikorová a  také Marek Hasman. Do přípravky přibyla Kristýna Řezáčová a v současné době se objevil další kluk -  Pavel Závora. Dosáhli jsme tak počtu závodníků, kterému jsme v současné době schopni zabezpečit pušky, aby nemuselo dojít k dělení více dětí na jedné zbrani. Rozhodujícím úkolem nyní bude nové zájemce připravit na zimní sezonu. Naopak žactvo opouští Markéta Štruncová. Na základě jejích loňských výsledků jsem se rozhodl pro její postaršení do mladšího dorostu. Po tom, co jí utekla nominace do SCM jen o 0,79 bodu, není na co čekat a ihned po zimních závodech se začala učit s malorážkou. Nyní se bude s pomocí klubu SKP Kornspitz připravovat na to, aby v příští sezóně uspěla.

Po delší době proběhla opět jednání s místní firmou Otto Bock a podařilo se obnovit jak finanční podporu, tak zapůjčení vícemístného auta na některé letní závody, což nám velmi ulehčí cestování. Proto si v našem seznamu partnerů můžete všimnout nového loga. Děkujeme.

Tradiční zahájení letní sezóny v neděli 6. 4. na Žižkovské stuze v Kapslovně letos předběhl sobotní start v Táboře. Další oblastní závody jsme absolvovali následující víkend v Kadani a Berouně. Vynechali jsme oproti zvyku start na Boletickém biatlonovém víkendu a o prvním květnovém víkendu jsme se tentokrát všichni vypravili do Starého Města p. Landštejnem, kde se schází opravdu kvalitní konkurence a do Strakonic. Příslibem ze sobotního vytrvalostního závodu jsou umístění nováčků Denisy a Karolíny na 6. a 5. místě. Karolína střílela bez chyby a Denča si připsala jen 20s přirážku za 1 chybu. Ondřej se i díky atletickému tréninku vrací bojovat o přední příčky, navzdory svému věkovému handicapu mezi staršími žáky obsadil 2. místo. Je to zkrátka běžec! Vojtovi se střelba bohužel nepovedla, 4 trestné ho odsunuly až na 16. místo. Saša s polovičním počtem chyb obsadila 7. místo. Kvůli zranění kotníku se nemohla s ostatními porovnat Markéta, zato 3. místo, tentokrát už v juniorkách, získala Martina s 6 trestnými. Chyb na střelnici vyrobila Karolína 10. O jednu víc měl Čerf a také obsadil 3. místo. Pavla doběhla druhá za domácí Pavlou Schornou a já vyhrál s běžeckým časem nejlepším v historii tratě (alespoň podle archivu výsledků na stránkách ČSB), kterým jsem musel dohnat ne zrovna výstavní střelbu. Petr Čížek, který začal s biatlonem nezvykle rovnou v hlavní kategorii, už si také připsal úspěch v podobě 3 trefených terčů!

Kromě těchto výsledků jsme získali nespočet medailí na ostatních oblastních závodech, ty ze Starého Města ale považuji za nejcennější z nich.

Takto jsme zahájili letní sezónu 2014. V posledních dnech už připravujeme vše potřebné na následující sobotu 24. května, kdy pořádáme vytrvalostní a štafetový závod na střelnici v Plzni Košutce. Podle posledních ohlasů očekáváme velkou účast závodníků nejen z Plzeňského kraje, ale také z Prahy, Děčína, Strakonic atd. Počasí bude určitě mnohem lepší než ve Staráči, takže zveme všechny, ať už jako závodníky, pomocníky nebo diváky.