Bystrouš vybojoval další mistrovské tituly!

Vskutku „husarský kousek“ se podařil Tomášovi na Mistrovství ČR v letním biatlonu dorostu a dospělých, které proběhlo o víkendu 27. - 28. září 2014 ve východočeském Letohradu. Poté, co Ondra Hasman v kategorii žactva získal o předcházejícím víkendu v Jáchymově 3 tituly mistra ČR, nemohl se jeho starší kolega a zároveň trenér nechat zahanbit a nezbylo než zabojovat o stejný výsledek. V konkurenci nejen nejlepších českých, ale také slovenských a německých kolegů započal svůj vítezný hattrick  nejprve sobotním rychlostním závodem, kdy střelbou s jedním trestným kolem zvítězil náskokem 1:12,1 min. před svým pronásledovatelem Martinem Šmídem.

Další vítěznou položkou byl odpolední štafetový závod, který absolvoval s kolegou Jiřím Franzem z klubu biatlonu Říčany. Tomášův nejlepší běžecký čas pouze s dvěma dobíjenými náboji se postaral o další zlatou medaili.

Nedělní závod s hromadným startem měl být zlatým hřebem a tradičně nejatraktivnějším závodem celého MČR. Závod na 6 km se 4 střeleckými položkami (2x leh, 2x stoj) v kategorii Muži A dokáže často zamíchat pořadím závodníků bez ohledu na jejich dosavadní úspěchy. Favorit Tomáš musel po úvodní ležecké položce na 3 trestná kola. Postaral se tím o patřičné vzrušení a zároveň nabídl šanci svým pronásledovatelům. Před další střelbou si však zkorigoval miřidla a s pěti čistě trefenými terči dal všem jasně najevo, jak si vývoj závodu představuje. Aby ale ani v druhé polovině závodu nebyla nuda, podařilo se mu „ulovit“ ještě 2 a 1 trestné kolo při položkách vstoje. Ani tato jeho ztráta však nedala soupeřům šanci na vyrovnání a Tomáš opět zvítězil náskokem 15,1 sekund.

Završením úspěšné sezóny  a třešničkou na dortu bylo pro Tomáše kromě 3 titulů Mistra ČR také vítězství v bodování Českého poháru v letním biatlonu 2014 - v jeho biatlonové kariéře vůbec první!

Samozřejmě Tomáš nezávodil na MČR sám, nejlépe si hned po něm vedla Karolína Řezáčová, která obsadila v rychlostním závodě čtvrtou příčku mezi českými závodnicemi. Zato v ZHS si jak Karolína, tak i Martina a Jirka Červení vybrali pověstnou hromádku smůly ve střelbě, takže výsledky nebyly úplně takové, jak by si všichni přáli. O něco lepší byl závod štafet, kde se holky umístily na 8. a Čerf společně s Jirkou Kantou z Litic na 10. příčce.

Takový úspěch na MČR byl pro závodníky BK Elán Zruč v celé jeho dosavadní historii tím nejlepším. Děkujeme všem za úspěšnou reprezentaci a samozřejmě příznivcům a sponzorům za pomoc jak finanční, tak i materiální a organizační.