BBV

 

Jak proběhl Boletický Biatlonový víkend? No, byl bez biatlonu a bez Boletic. Co to má znamenat? Si asi kdekdo zaklepe na čelo. To jsme se takhle připravovali, že v pátek navečer vyrazíme a v tom se čtvrt hodiny před odjezdem dozvídáme, že závody se ruší. Takže bylo třeba se vmžiku rozhodnout jak naložit s volným víkendem. Byli jsme už všichni sbalení a připravení, jen nasednout do aut. Argumentem pro bylo objednané, zaplacené ubytování a samozřejmě chuť dát si do těla!  Argumentem proti byla dost nevlídná předpověď počasí. Nakonec volíme variantu krátkého výleto-soustředění v oblasti Tiských stěn s možností úprku v případě extrémní nepohody. Nabírám proto do auta navíc terče pro vzduchovky, když už máme s sebou ty pušky a jedeme.

Úplně bez Boletic to vlastně nebylo, protože ze zvyku volím v navigaci jako cíl trasy závodiště namísto ubytování a tak je aspoň jednou projedeme autem. Když se stmívá, dorážíme do naprosto přepychového ubytování v Tisé. Jak pravil Toman, takovej luxus si ani nezasloužíme. Díky Radkovým kamarádům máme pro sebe celý pension Refugio, kde se o nás starají tak, že máme po snídani na tréninku co dělat, abychom se rozhýbali. Co se podle propozic nezměnilo, bylo počasí. Celý víkend jsme strávili v mlze, většinu času drobně pršelo a foukal silný vítr. Tak si alespoň užíváme příjemnou atmosféru penzionu a trénink volíme nenuceně podle nálady. Probíháme se tedy ve skalním městě, vyběhli jsme i na rozhlednu na Sněžníku, kde jsme viděli opravdu jen tu rozhlednu. Nakonec došlo i na ten biatlon, díky ochotě biatlonistů z klubu DDM Děčín, kteří nás vzali s sebou na trénink do Ludvíkovic, přestože nás bylo asi 4x víc než jich. Na střelnici jsme si připadali trochu rozpačitě, protože ve srovnání s místními střelci, kteří pálili z vojenských velkorážných pušek na několik stovek metrů, vypadaly naše kvéry jako hračky. V neděli ráno bylo počasí ještě nevlídnější a tak jsme se po dopoledním tréninku velmi těžko rozloučili s neuvěřitelně pohodlnými postelemi a vyrazili na oběd domů.

A závěr? Utvrdili jsme charakter ranním běháním v dešti a pár stupních nad nulou. Viděli, jak vypadá správné podnikání s láskou a vervou. Takže jsme si nakonec vlastně užili víkend, který měl z určitého pohledu samá negativa. A samozřejmě děkujeme Radkovi a Petře Svobodovým za zajištění super bydlení a pomoc při tréninku.