3 pro 3 ve Starém Městě p. L.

Tři medaile pro tři Zručské závodníky

Červ o závodu pod hradem Landštejn: 

Po Boletickém biatlonovém víkendu, kde jsme si zrovna moc nezazávodili, byly pro dorost a dospělé na programu závody ve Starém Městě pod Landštejnem. Někteří z nás musejí kvůli školním povinnostem zůstat doma a tak vyrážíme v pátek ráno v počtu dvou závodníků z Plzně a v sobotu se připojuje i Pavla, která dorazila se Střelkou Brno.

Už cestou nás doprovází počasí, na které jsme si zvykli už minulý týden v Tiských stěnách, tedy mírný, ale vytrvalý déšť. Ten  nás opouští zhruba hodinu po příjezdu do Starého Města. Ubytováváme se v Bike Baru, který je i na naše poměry hodně punk, což obzvlášť umocňují vzpomínky na luxusní ubytování v Tisé. Odpoledne ještě otestujeme běžeckou a střeleckou formu na perfektně připravených tratích a střelnici, následuje protažení a pak už se jen koncentrujeme na sobotní závod.

Ráno se nám, celým vymrzlým, jen těžko vylézá z  postele, ale nakonec to zvládáme a za chvíli jsme na cestě na střelnici. Vše je zde samozřejmě dokonale nachystáno, prostředí jako na republikových závodech, možná ještě o něco lépe. Dokonce i počasí se velmi zlepšilo, vysvitlo i sluníčko, a tak vše vypadá  na ideální podmínky pro dobré biatlonové výkony.

Po nástřelu máme díky vysoké účasti v žákovských kategoriích spoustu času na předzávodní přípravu. Jako první se na start vytrvalostního závodu staví Pavla, která se umístila za Pavlou Schornou na 2. místě. Já, po nepříliš povedeném výkonu jak na trati, tak na střelnici, kde nechávám 12 nesestřelených terčů, končím na 3. místě. Poslední z naší skromné výpravy vyráží Bystrouš, který s 6 trestnými, ale po excelentním běhu přidává zlatou medaili a v nové sezóně tak stále čeká na přemožitele.

Po vytrvalostním závodě probíhá ještě závod tříčlenných smíšených štafet, složených z jednoho závodníka z kategorie žactva, jednoho z dorostu nebo veteránských kategorií a poslední úsek běží zástupce kategorie mužů a žen. Štafet se z nás účastní jen Bystrouš, který doplňuje závodníky z Říčan.

Po závodech se odebíráme na chatku a Pavla zpět do Brna. Po krátkém odpočinku se jdeme ještě lehce proběhnout, zabalíme věci a vyrážíme do Plzně s kompletní sadou medailí a tedy i 100% úspěšností.

Víkend to byl opravdu vydařený díky našim úspěchům a hlavně díky již tradičně skvělé organizaci a dokonale připraveným členitým tratím. Za to patří velké poděkování rodině Schorných a klubu biatlonu ve Starém městě pod Landštejnem. Mistrovství republiky žáků, které zde proběhne na začátku září, bude jistě zajímavé a doufejme, že pro nás i velmi úspěšné.

V sobotu se ale závodilo i v Plzni a to na běžeckém závodu RunTour, kterého se účastnila Martina Červená na trati 5 km. V široké konkurenci se umístila na 9. místě mezi ženami s časem 23:04. Dětský závod na 1 km běžela i Denisa Brunátová, která se u nás v přípravce zatím biatlonu učí a doběla 5. s časem 4:55. Gratulujeme oběma!