3. kolo ČP Jáchymov

3. kolo ČP v Jáchymově pohledem Karolíny

Po týdenním soustředění a běžeckém závodu ve Strakonicích jsme se vydali na další pokračování našich pohárových závodů. Tentokrát jsme nemuseli  daleko. Jáchymov je jeden z nejbližších závodů, proto jsme byli rádi, že nemusíme vyrážet moc brzy.

V pátek jsme si na tréninku vyzkoušeli tratě i střelnici a v sobotu ráno jsme tedy byli připraveni na všechno. Běžel se závod s hromadným startem. Jako první jsme do závodu vybíhali my - dorost a dospělí. V první kategorii odstartovali Bystrouš a Toman. Bystrouš si s výborným během a poměrně dobrou střelbou (z 20 ran za 8 TK)  doběhl pro zlato. Toman střílel líp o dvě trestné, doběhl ale až na třináctém místě.

V dalším rozběhu startoval Čerf. Zastřílel červopras za 13 TK,  i tak mu to ale stačilo na stříbro. Pavla měla v kategorii kromě již tradiční Pavly Schorné ještě konkurentku z Ruska, ale zvládla ji porazit a skončila na druhém místě. Klára doběhla desátá. A pak jsme přišly na řadu já s Martinou. Po první bezchybné střelbě jsem vybíhala ze střelnice  na prvním místě, které jsem si udržela až do cíle!!! Martina s konečnou střelbou o jednu trestnou hůře než já, tedy celkem za 5 TK, skončila na třetím místě. Jako poslední startovali veteráni.  Olga doběhla na 5. a Zdeněk na 10. místě.

Odpoledne přišli na řadu žáci. Vojta střílel za 2 TK a doběhl 17. v nejobsazenější kategorii.  Saška si vybojovala krásné 6. místo,  Markéta střílela za 2 TK a doběhla desátá a Maty, bez přípravy a tréninku, se střelbou za 1 trestnou s přehledem zvítězil.

V neděli byl na pořadu rychlostní závod a startovali jsme v opačném pořadí – nejprve žáci, odpoledne my. Jako první na trať vybíhal Vojta. S jednou chybou na střelnici skončil na 11. místě. Oproti tomu Saška se pohoršila a doběhla šestnáctá. Maty se i přes stejnou střelbu jako v sobotu posunul na třetí příčku a Markéta skončila na 14. místě.

Kolem oběda přišla řada na nás. Zdeněk střílel za 6 TK a skončil desátý. Martina se vylepšila na stříbro a já jsem pokazila střelbu a tak si pohoršila na bramborovou medaili. Taky Olze se nevydařila střelba a doběhla na stejném místě jako já. Klára si svoji pozici udržela. Pavla tentokrát nestačila na Ruskou konkurentku a doběhla třetí. Čerf si pohoršil z bedny na 5. místo a jediný Bystrouš si udržel svoji pozici a doběhl opět první.

Na tomto poháru nám chyběl Ondra Hasman, který svojí nemocí udělal velkou radost svému konkurentu a pronásledovateli v žebříčku Vojtovi Borákovi z Rožnova. Ten se díky Ondrově nepřítomnosti konečně mohl postavit na nejvyšší bednu. Tak uvidíme, jestli mu to Ondra na MČR vrátí.

Celkem jsme si z těchto závodů přivezli 10 medailí a  trenérům to docela určitě udělalo velkou radost.8-)