2. kolo ČP Bystřice pod Hostýnem

2. kolo ČP Bystřice pod Hostýnem

Víkend 22. - 23.6. provázelo stejně velké horko jako po celý předchozí týden, přesto, nebo možná právě proto, jsme vypotili 5 medailí z ČP a další 4 z Akademického mistrovství ČR!

První byla Pavla s bronzem z RZ se štafetovou střelbou, kdy se mezi ní a vítězku vměstnala Německá reprezentantka. Čili druhé místo v Českém poháru. O 1 místo lépe jsem dopadl já vítězstvím v ČP, celkově však druhý za Tobialem Gieringem. Z Německa k nám v rámci testů dorazila opravdu početná skupina silných závodníků, z nichž většina se bude účastnit Evropského šampionátu v Estonsku. V naší kategorii se 5 z nich umístilo v první desítce. Možná nám přijeli vrátit Target Sprint z Mnichova. Těsně pod bednou skončila Karolína na děleném 4. místě a o jedno hůř Martina, která bohužel musela  na 1 trestné kolo po ležce. Jirka a Toman také kroužili a zřejmě i díky tomu skončili až ve druhé polovině výsledkovky. Já i Pavla jsme v tomto závodě získali zlato v AMČR.

Pozadu však nezůstali žáci, zejména Ondra navázal na vítězství z Letohradu a obhájil zlato. Nejlepší dosavadní výsledek se také povedl Saše, která nemusela ani jednou dobíjet a doběhla si pro vytouženou 1. VT na 6. místě. Jen tak dál! Trochu indisponováni byli bohužel Vojta s Markétou, kdy se v prvním případě podepsalo velké vedro a v druhém dlouhodobá nemoc v jarním období. Přesto vybojoval Vojta 14. místo bez trestného kola a Markéta jedenácté. Matyáš obsadil v konkurenci 41 závodníků 19. místo.

V neděli dopoledne stihli žáci ideální letní počasí a dá se říci, že sobotní výkony  se v našem družstvu obrátily. O co si Ondra se Sašou pohoršili, o to své umístění Markéta s Matesem vylepšili. Ondra musel ve stíhacím závodě s pevným intervalovým startem na 3 TK a to se opravdu nedá ve vyrovnané konkurenci doběhnout na vítězství. I přesto obsadil skvělé 3. místo. Saša potvrdila bezchybnou střeleckou formu a doběhla 10. O 3 místa si polepšila Markéta na 8. příčce se dvěma trestnými a stejně tak Matyáš na 16. místě. Vedro bohužel vyřadilo Vojtu a tak v neděli pro nemoc nestartoval.

Odpoledne již bylo řádně dusno a první jsem se za mírného deště předvedl já, když jsem neudržel zvednutou rukavici, kterou mi před nohy hodil Tobial. Závod měl, musím říct, perfektní atmosféru a snažil jsem se, co to šlo, ale v poslední položce jsem si prostřílel vedoucí pozici a musel na 4 TK.  Což je opravdu fatální chyba nervů. Bylo z toho celkově bramborové místo a 2. v ČP. Stejně tak i Pavla si prostřílela boj o bednu, obhájila však 2. místo mezi Češkami. Podívanou bylo představení Němky Thordis Arnold, která se propracovala na vítězství ze 4. místa díky bezchybné střelbě! Velice dobře měla taky nakročeno Martina, na poslední položce si mohla říct o stříbro, bohužel 4 trestné znamenaly propad na 5. příčku. Hned za ní doběhla Karolína s jednou trestnou navíc. Jirka své umístění vylepšil na 14. místo a naopak Tomáš se propadl na 30., zde jsou hodně velké rezervy. Asi bylo nějaké špatné klima nebo co, protože ani jednomu z nás D+D se nevyhnula jedna fatální položka se 4 a více TK. No, nějak si to musíme omluvit J.

Tak proběhl 2. ČP v Bystřici pod Hostýnem, ze kterého si, doufám, každý něco odvezl. Část z nás se až v sedm hodin večer vydala na dlouhou cestu domů a já s Markétou a Sašou směrem Letohrad na týdenní kemp biatlonových nadějí.

Svými výsledky jsem téměř dohnal Vaška Bitalu v boji o nominaci na ME. Nakonec nás dělil rozdíl 0,56 bodu a tak se výbor ČSB rozhodl rozšířit reprezentační družstvo. Díky tomu můžu jet na přelomu července a srpna do Estonské Haanji a snad ukázat, že to bylo dobré rozhodnutí a moje dřina v přípravě nepadne vniveč.