2. ČP Žactva Letohrad

2. ČP Žactva Letohrad

I když to v posledních dnech vypadalo, že závody spíš vůbec nebudou, povedlo se Letohradským připravit dostatek technického sněhu, aby se mohlo závodit přímo v biatlonovém areálu Šedivský lom. Počasí o tomto víkendu bylo snad lepší, než když jsme tam byli loni v létě na českém poháru, sobotní závod provázela teplota  6° nad nulou a jasná obloha. Vytrvalostní i rychlostní závod se zde jel klasickou technikou, která je u našich závodníků tou méně oblíbenou a tvrdá zmrzlá trať jim to také neulehčila. Nicméně běh byl tentokrát tou silnější stránkou výsledků, protože střelba nám nesedla tak, jak jsme zvyklí.

Na tratě se jako první vydával vždy Vojta a vypadalo to, jakoby nasazoval střeleckou laťku celé naší výpravě. Jak zastřílel Vojta tak i ostatní. Při VZ dostal minutu přirážku po dvou chybách a doběhl 20. V neděli sice střelnici vyčistil ale propadl se o dvě místa dolů. Nutno dodat že na stejné 20. místo chyběla jen vteřina.

Nejlépe opět bodovala Markéta, která ve vytrvalostním závodě obsadila 12. místo po dvou chybách na střelnici. V neděli při RZ se však trestným kolům vyhnula úplně a doběhla na výborném, řekl bych už svém standardním, 8. místě. Věřím, že se to na MČR povede prolomit a dostane se ještě výš! Taktéž po dvou chybách v sobotním VZ doběhla Saša jen dvě místa za Markétou. Ukázala tak, že se umí na trati hodně zmáčknout. Při sprintu ale opět chybovala na střelnici a dvě trestná kola ji odsunuly až na 18. pozici. Doufejme, že byl tento víkend jen drobným výpadkem z její jinak výborné střelby.

Ondra, který si na ZODM odskočil na LOB pro medaili, se k nám opět připojil, ale dostal v sobotním závodě přirážku minutu a půl za 3 netrefené terče a skončil tedy až na 33. Pozici. Při sprintu si střelbu podstatně vylepšil a vyhnul se TK, vylepšil tak i umístění o dvě místa. V jeho kategorii se už začínají projevovat  velké rozdíly ve fyzických dispozicích starších žáků a tak věříme, že Ondrova chvíle určitě ještě přijde.

Závody klasikou tedy nepatří mezi úplně oblíbené, ale stále platí, že při čisté střelbě se může udělat  i pěkný výsledek, jak ukázala Markéta.

MČR žactva by mělo proběhnout první víkend v březnu v Nové Vsi u Rýmařova, ale při stávajícím způsobu  počasí zůstává otázkou, jestli se vůbec bude konat.

Další votky jsou v Galerii.