1. kolo ČP Staré Město pod Landštejnem

I. ČP žactva, D+D, 2. - 3. 6. 2012, Staré Město pod Landštejnem

Do Starého Města jsme dorazili v pátek odpoledne v zatím nejsilnější sestavě. Závodů prvního kola Českého poháru se účastnilo všech 13 závodníků našeho klubu. V letošní sezóně máme zástupce ve většině kategorií a v žactvu i dospělých potřebný počet bodujících závodníků do hodnocení družstev. Proto si od letošního ČP slibujeme, kromě dílčích úspěchů, zlepšení právě v celkovém pořadí klubů.

Pro Vojtu a Anetu byl tento víkend prvním velkým podnikem s konkurencí z celé ČR a pro většinu družstva také premiérou po přestupu do starších kategorií. Aneta předvedla vyrovnaný střelecký výkon v obou závodech, ani jednou neminula a obsadila shodně 12. místo. Vojta při prvním startu ve VZ nechal na střelnici 2 nestrefené terče a ty ho odsunuly na 20. místo. V nedělním RZ se o jednu polepšil a doběhl patnáctý. Ondrovi tento víkend střelecky příliš nevyšel a v konkurenci 38 Žáků B se pohyboval v obou závodech kolem poloviny výsledkové listiny. I s kvalitním běžeckým výkonem je střelba za 4 a 5 trestných příliš. Markéta v obou závodech střílela za dvě trestné a v sobotu dosáhla na 1. VT devátým místem. Matyáš mezi Žáky C obsadil 11. a 13. místo, v této kategorii už je konkurence na vysoké úrovni. První ČP nám tak ukázal, co je třeba do příště ještě vylepšit, abychom se posunuli do první desítky.

Otazník visel nad družstvem dorostu a dospělých. V dosavadních oblastních závodech bylo vystoupení některých  dorostenců velmi rozpačité a na 1. ČP se rozdíly ve výkonnosti projevily. Velmi dobře však začal sezónu Tomáš Hlinovský mezi Juniory 7. a 11. místem. Oproti předchozím sezónám prokázal sobotním 5. nejrychlejším časem velké zlepšení v běžecké části. Na takovém výkonu už lze stavět, ale je třeba mu přizpůsobit střelbu, zvláště ve stoje, kterou si pokazil oba závody. Z našich dvou Dorostenek B si lépe vedla Karolína, která v obou závodech obsadila 5. místo a ve VZ dosáhla na 1. VT. Pavla v kategorii Žen obsadila tradičně druhé místo za místní Pavlou Schornou. Přestože jsou běžecké výkony obou závodnic o třídu výše, než zbytek kategorie, brání naší Pavle ve vítězství vždy několik trestných ran navíc. Bystrouš  svou premiéru v Mužích zvládl na výbornou 5. místem ve VZ, kdy mu na druhé místo přebývala jedna trestná. V nedělním RZ, který celý proběhl za vydatného deště, chyboval v každé položce jen jednou a doběhl pro bronz.

Jak bylo řečeno v úvodu, velký počet našich závodníků a jejich výsledky přinesly své ovoce v podobě průběžného 3. místa v celkovém hodnocení družstev. Přičemž Žactvo je na 10., Dorost na 8. a Dospělí na 4. místě. Tento průběžný výsledek je zatím nelepši v historii klubu, proto můžeme 1. kolo ČP hodnotit velice dobře.