1. ČP Žactva NMNM

Do areálu, kde už naplno probíhají přípravy na Mistrovství světa, jsme vyrazili minulý víkend na první Český pohár žactva. Kromě českých reprezentantů, závodících tou dobou v Oberhofu, měli velkou radost z výsledků i naši závodníci. Sobotní vytrvalostní závod se nejlépe povedl Markétě, která neudělala jedinou chybu na střelnici a doběhla na 10. místě ve starších žákyních. Jedinou trestnou a půl minuty navíc k běžeckému času obdržela Saša, umístila se tak na 13. místě v mladších žákyních. Celkem 3 chyby ale udělal Ondra a časová přirážka ho odsunula na 18. místo v kategorii Žáků B.

Nedělní závod se skupinový startem a štafetovou střelbou byl velkým skokem vpřed pro oba mladší závodníky. První startoval Ondřej a po 3 kilometrech klasicky doběhl 9! Další skvělé představení ukázala Saša, která na stejně dlouhé trati doběhla 7! To je posun o 9, resp. 6 míst směrem nahoru. Markéta také po bezchybné střelbě doběhla na 13. místě na o kilometr delší trati.

Tento víkend mě potěšil především střelecky, kromě jednoho Ondrovo zaváhání, nikdo nestřílel hůř než s jednou chybou na položku. Taková střelba pro nás bude zatím podmínkou dobrých výsledků. Proti loňské sezóně je vidět i běžecké zlepšení a tak si to žáci více užívají. Samozřejmě velkou zásluhu mají  opět mazači lyží z Prahy a Brna, jejichž výbava a zkušenosti nám hodně pomohly.

Počasí o víkendu se snažilo závodům za každou cenu zabránit a být to v kterémkoliv jiném areálu, určitě by se to povedlo. Nové Město a celý region už žije MS a tak byl na tratích dostatek sněhu i když ledovatého. Město je vyzdobené, u dálnice spousta billboardů a areál je docela jiný než jsme byli zvyklí, zvětšil se a zmodernizoval.