1. Český pohár Žactva i Dospělých v NMnM

Prvními závody Českého poháru v Novém Městě na Moravě  jsme úspěšně zahájili zimní sezónu 2013/2014. Těsně před koncem roku zde soutěžili D+D v rychlostním a v závodě na štafetových tratích se štafetou střelbou. Nejlépe si z nás počínala Pavla, která oba závody jednoznačně vyhrála. Jirka obsadil 16. a 13. místo. Premiérou byl tento víkend pro mě. Můj první start na běžkách byl očekáván s napětím i nemalou dávkou všeobecného pobavení. Sprint na 10 km jsem však nedokončil kvůli pádu a utrženému košíku z hůlky a tím i značné demoralizaci po 4 TK ve stoje. V nedělním závodě jsem silou vůle doběhl jako 13. z 26 startujících a zisk 2. VT v zimě mi náladu spravil.

O prvním víkendu v novém roce jsme se do NMnM vrátili s žactvem, za takřka jarního počasí. Závody probíhaly za teploty okolo 4°C a byly provázené mlhou. Startovní pole čítalo téměř 180 závodníků ve čtyřech kategoriích, je tedy jasně vidět vzrůstající počet mladých biatlonistů. Výrazně o sobě daly vědět holky, zvlášť Markéta, která za celý víkend neminula ani jeden terč. Ve sprintu doběhla na 8. místě a v ZHS si jen o jedno pohoršila v konkurenci 35 závodnic. V obou závodech hravě získala 1. VZ. Stejně dobře si počínala Saša, která doběhla na 15. a 19. místě. V lepším umístění jí zabránil fakt, že nenavázala na bezchybnou střelbu z předcházejících oblastních závodů a musela na 1, resp. 2 TK. Střelba taky tak úplně nesedla klukům ve sprintu a museli oba na 3 TK. Vojta si ale po 27. místě zlepšil chuť v neděli skokem na 18. jen s jednou chybou a potvrdil tak nominaci na ZODM 2014. Ondra minul sice v neděli dvakrát ale ve výsledkovce si také polepšil o 5 míst na 33. pozici. Nutno dodat, že starších žáků se sešlo nevídaných 55.

Z Nového Města jsme odjížděli v dešti, tak doufejme, že alespoň to 2km dlouhé nasněžené kolo vydrží, než se vrátíme za týden na dětskou zimní olympiádu, kde bude z našeho klubu reprezentovat kraj Vojta, Markéta a Saša, jejichž výsledky jsou do dalších závodů opravdu povzbuzující.