1.ČP D+D Harrachov

 

Počet našich závodníků v zimních sezonách pomalu roste, letos už jich bude pět. Jako první se na závody vydali Pavla a Červ do Harrachova. Prosincový termín letos vyšel jen tak tak, díky vytrvalému dešti a teplotám nad bodem mrazu, mizel sníh na závodišti před očima. V ženské kategorii Pavla bodovala druhým a třetím místem. Při závodě na štafetové trati a se štafetovou střelbou musela na tři trestná kola, přesto předběhla stejně střílející Mirku Špácovou a Nikolu Szabovou, která vyčistila obě položky. Zvítězila také bezchybně střílející Hanka Ambrožová z KB Nové Město. V nedělním sprintu si trojice z bedny jen vystřídala místa, 6 trestných Pavlu posunulo na 3. Místo.

Červ se na lyže a závody vrátil po pár letech pauzy. Má v sobě dobrý technický základ lyžování, ale konkurence v juniorské kategorii je obrovská a bude potřeba přitlačit v tréninku. Také protože závodil poprvé s jinou puškou musel na 4 resp. 7 TK a obsadil 15. a 13. místo.

Naše díky patří klubům Rover Praha a Střelka Brno, které nám pomáhají se servisem lyží apod. Zimní sezona znamená pro všechny zvýšení nároků na čas a výkonnost. Závodníkům přibudou tréninky a závody, nám práce a zařizování okolo. Přesto se nám biatlon zamlouvá a budeme v něm pokračovat. Ona vlastně ani není jiná možnost, jestli se chceme posunout dál. Doufám, že se počet našich účastníků na zimních závodech bude i dále zvyšovat a výsledky zlepšovat J. Žactvo vyráží na první ČP příští víkend do Nového Města na Moravě.