Český pohár v letním biatlonu

První závody ČP se odehrály v našem oblíbeném Starém Městě pod Landštejnem. Přivezli jsme 4 medaile a spoustu zkušeností. Sobotní vytrvalostní závod ovládly žákyně C v čele s Lindou. Tři naše holky se vešly na první čtyři místa - 1. Linda, 3. Kája, 4. Denča! Nedělní sprinty naopak sedly D+D - 1.místo Bystrouš, v juniorkách Markéta brala bramboru a Nela si doběhla pro skvělé 6. místo zásluhou slušné střelby (1-3). Sprint vyšel i Majdě, která se hned na prvních pohárových závodech vešla do první desítky. Pro Majdu, Markétku i Martinku to byly vůbec první velké závody a holky si z nich odvezly mnoho cenných zkušeností.

Druhý pohárový víkend v Bystřici pod Hostýnem byl ve znamení tropických veder. Sobotní hromaďák vyšel v ženách A Karolíně Ř. - 3.místo, v žákyních C brala Denča 4. a Kája 5. místo. Super závod zaběhla Majda v žákyních A - 6.místo. V neděli se běžel sprint se štafetovou střelbou, který prověří kromě rychlého běhu i rychlou manipulaci se zbraní při případném dobíjení. Káju dělily od 3. místa jen 3 sec. Další 4.místo brala Nela. Medaili si skvělou střelbou zajistila Markéta v juniorkách - 3.místo.

Poslední pohárový víkend hostil Jáchymov. Ten nás v pátek přivítal vytrvalým deštěm. Naštěstí se přes noc počasí umoudřilo a víkend byl ve znamení promáčených tratí a ne závodníků. Sobotní dopolední sprint sedl Markétě, která přidala do sbírky další bronz. V odpoledním sprintu se skupinovým startem se především díky přesné střelbě dařilo Markétce - super 5. místo! Kája brala parádní 3.místo, 5.místo Denča a nebýt Linda DSQ, mohli jsme mít opět 3 závodnice v kategotii v TOP 10. Svou premiéru na pohárových závodech si prožil v sobotu také Matěj. Respekt ze soupeřů z něj postupně opadával a po druhé střelbě (0) už se jen prodíral pořadím výše. Do nedělního sprintu šli všichni s tím, že vylepší střelbu, běh , případně obojí :-) Majdě i Markétce se to podařilo ve střelbě a obě skončily v první desítce (Majda 9., Markétka 10.)  Matěj si vystřílel další nulu (1-0) a posunul se pořadím výše (32.místo), Martinka v žákyních B vylepšila obojí, první pohárový závod s čistou střelbou znamenal parádní 21.místo! Nejstarší holky se snažily při střelbě i při běhu a bylo z toho 4.místo pro Denču, 7. pro Káju, 19. pro Lindu, 27. pro Barču a 36.pro Dianu, která si o tomto víkendu zažila, co obnáší celorepublikové závody. D+D čekal v nedělním popoledni stíhací závod - těžký, dlouhý, nekonečný. Nela si už tak dlouhý závod ještě o více než 1km protáhla, Markéta se držela co to šlo, nakonec se ale o dvě místa propadla na konečné 5. místo. Karolínu v ženách A první bezchybná položka na střelnici povzbudila natolik, že se jen prodírala pořadím výš až na konečné 7.místo.

Následující dva týdny budeme ladit formu na žákovské MČR, které letos hostí Letohrad. D+D mají své Mistrovství o dalších 14 dní později a vrátí se do Bystřice pod Hostýnem.